Rzecznik kurii z diecezji opolskiej, ksiądz Joachim Kobienia powiadomił o śmierci trzech tamtejszych proboszczy. Wszyscy zmarli w niedzielę oraz byli zakażeni COVID-19.

Zmarli to: ks. Ryszard Michalik (57 lat), ks, Józef Wojtasek (67 lat) oraz ks. dr Zygmunt Nabzdyk (90 lat). Wszyscy odeszli tego samego dnia. Informacja o ich śmierci została potwierdzona przez rzecznika kurii.

– W tym miesiącu, tylko w naszej diecezji, zmarło dziewięciu księży. W większości byli to księża emeryci, chorujący też na inne choroby, które osłabiały ich organizmy. Wszystkich znałem doskonale osobiście. Epidemia zbiera u nas bardzo bolesne żniwo – powiedział ks. Joachim Kobienia.

TVN24 poinformował, że diecezja opolska przekazała informację o śmierci aż trzech księży, którzy zmarli w niedzielę. U każdego z nich wykryto koronawirusa. Ksiądz Ryszard Michalik miał zachorować w październiku.

– Przez miesiąc ksiądz Michalik był w szpitalu, podłączony do respiratora. Długo walczył z chorobą – mówił rzecznik kurii.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 27 listopada (piątek). Ksiądz Michalik był duchownym parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej. Posługę kapłańską sprawował od 1991 roku.

Ksiądz Józef Wojtasek miał natomiast trafić do szpitala w sobotę 21 listopada. Niestety lekarze nie zdołali mu pomóc, ze względu na jego ciężki stan. Odszedł następnego dnia. Pogrzeb księdza odbędzie się w czwartek 26 listopada.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę