Fot. Facebook.com/pisorgpl

Instytut Badań Spraw Publicznych przeprowadził sondaż dla stanpolityki.pl, w którym zapytał Polaków co sądzą o ,,Polskim Ładzie”. Tylko 18,6% badanych uznało, że na tym zyskają.

Czy mają przekonanie, że stracą na rozwiązaniach podatkowych, zaprezentowanych w „Polskim Ładzie”, czy też uważają, że na nim zyskają – tak brzmiało pytanie zadane respondentom.

Tylko 18,6% badanych wyraziło przekonanie co do zyskania na ,,Polskim Ładzie”, z czego 8,1% zaznaczyło wariant ,,zdecydowanie”, a pozostałe 10,47% ,,raczej”. 28,72% osób wybrało odpowiedź ,,ani nie zyskam, ani nie tracę”, zaś ponad połowa, bo 52,71% wskazało, że straci na programie forsowanym przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

Co więcej, wśród badanych, którzy zaznaczyli tę opcję dominowali ci, którzy stawiali na ,,zdecydowanie” – 29,94%. Pozostałe 22,77% respondentów wskazało, że są ,,raczej” przekonani o stratach.

Przedstawiciele rządu przekonują w swoich wystąpieniach, że na „Polskim Ładzie” zyska zdecydowana większość Polaków. – „Polski Ład” to więcej pieniędzy w portfelach Polaków — mówił niedawno Łukasz Kmita, wojewoda małopolski wojewoda, tłumacząc, że według analiz dla 23 milionów osób zmiany w podatkach będą albo korzystne, albo neutralne. – To jest tak naprawdę 90 proc. podatników — podkreślał.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę