Kampania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego nabiera tempa. Partia Jarosława Kaczyńskiego zaprezentowała pierwszy oficjalny billboard wyborczy i hasło: „Prawo do europejskiego poziomu życia”. Z kolei politycy opozycji zaatakowali w nowym spocie PiS i ministrów rządu Mateusza Morawieckiego, w tym szefową resortu edukacji  minister Annę Zalewską, za „ucieczkę do Brukseli”. Z ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie ruszyła też uderzająca w partię rządzącą akcja billboardowa.

W weekend swój klip wyborczy zaprezentowało także Prawo i Sprawiedliwość. Materiał poświęcony jest kwestii wprowadzenia waluty euro. Wynika z niego, że opozycja będzie chciała euro wprowadzić za wszelką cenę, nie oglądając się na dobro Polaków, którzy tylko na tym stracą, gdyż odejście od złotego spowoduje drożyznę.

Politycy Koalicji Europejskiej odpowiedzieli na ten przekaz PiS filmem, w którym zaprezentowali ministrów startujących do PE, oskarżając ich o „ucieczkę do Brukseli”. „Czołowi politycy PiS uciekają przed odpowiedzialnością za sytuację w Polsce! Nie pozwól im na to!”, słyszymy w filmiku KE.

Opozycja przygotowała także billboardy, na których umieszczono zdjęcia kandydatów PiS w wyborach do PE z napisami: „Uwaga ucieka do Brukseli” i z zarzutami sformułowanymi pod adresem konkretnych polityków. Na billboardzie z nazwiskiem i zdjęciem minister edukacji Anny Zalewskiej znalazł się dopisek: „Niech opowie, co zrobiła dzieciom”. Z kolei na billboardzie z wizerunkiem byłej premier Beaty Szydło znalazł się podpis nawiązujący do ministerialnych nagród: „Niech opowie o milionach dla swoich”.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę