policja
Pixabay.com

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 45-letniego kierowcę, którzy wsiadł za kółko mając ponad 2,5 promila alkoholu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze otrzymali od niego propozycję łapówki w kwocie 200 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami w Częstochowie. Policjanci otrzymali wówczas zgłoszenie od świadków, że wyraźnie nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do samochodu i planował odjechać w nieznanym kierunku.

Zgłaszający postanowili zareagować i wyciągnęli kluczyli ze stacyjki, po czym zgłosili sprawę na policję. Po chwili mundurowi pojawili się na miejscu zdarzenia. Nie mogli się jednak spodziewać takiego zakończenia sprawy.

Po tym, jak okazało się, że 45-latek ma w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu wyciągnął plik gotówki i chciał go przekazać policjantom. Wyznał, że przekaże im 200 tysięcy złotych. Po odmowie ze strony funkcjonariuszy ten jeszcze kilka razy próbował ich przekonać.

Mężczyzna został już skierowany do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania skorumpowania mundurowych. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę