Niedopuszczalna „stadionowa formuła”! ZNP nie weźmie udziału w obradach okrągłego stołu na Stadionie Narodowym!

– Wobec niejasnej formuły spotkania, które zapowiedział na piątek premier Mateusz Morawiecki, kierownictwo ZNP nie weźmie udziału w obradach okrągłego stołu – oświadczył we wtorek szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

   

Jak wyjaśnia ZNP na Twitterze, nauczyciele chcą rozmawiać, ale „nie w zaproponowanej stadionowej formule”. Decyzję o zbojkotowaniu zaproponowanych przez rząd rozmów miało również podjąć Forum Związków Zawodowych.

   

– To spotkanie nie ma charakteru stadionowego, ono się odbędzie w części konferencyjnej Stadionu Narodowego – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, odpowiadając na krytykę ZNP.

Jak dodała Rafalska, wyznaczenie Stadionu Narodowego na miejsce spotkania miało zapewnić brak ograniczeń w wielkości spotkania. Minister jednocześnie wyraziła nadzieję, że nauczyciele jeszcze zmienią zdanie i pojawią się w piątek na spotkaniu.

Strajk nauczycieli w całym kraju trwa od 8 kwietnia. Nauczyciele domagają podwyżek wynagrodzeń i większych nakładów na oświatę. Sytuacja staje się dramatyczna, ponieważ w związku z protestem stoją pod znakiem zapytania matury. Niektórzy strajkujący pedagodzy nie biorą udziału w radach klasyfikacyjnych, co uniemożliwia wystawienie i zatwierdzenie ocen uczniom, a tym samym dopuszczenie ich do egzaminu maturalnego.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News