Adam Niedzielski
Fot.Facebook.com/MZGOVPL

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 16 tys. 576 nowych zakażeniach koronawirusem oraz o śmierci 646 osób zakażonych COVID-19. Tydzień temu, 30 grudnia, zanotowano 14 tys. 325 nowych zakażeń, a zmarło 709 chorych.

Wzrost liczby zakażeń koronawirusem skomentował na konferencji prasowej Adam Niedzielski. Minister zdrowia podkreślił, że w ciągu ostatnich 5–6 dni odnotowano systematyczne wzrosty zakażeń. Zaznaczył, że jest to jedynie przejściowa sytuacja spowodowana m.in. okresem świątecznym i wzrostem liczby wykonywanych testów. Jednocześnie szef resortu zdrowia przekazał, że kumulacja zakażeń Omikronem nastąpi w Polsce pod koniec stycznia.

O przejściowym charakterze wzrostu liczby infekcji Adam Niedzielski napisał też w mediach społecznościowych. „Ostatnie wzrosty zakażeń mają miejsce przy malejącej wynikowości testów, która w tej chwili jest na poziomie zbliżonym do 15 proc.”, skomentował na Twitterze. „Wskazuje to że mamy do czynienia z przejściowym zwiększeniem zakażeń, a nie zmianą dotychczasowego trendu”, dodał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę