Niedzielski: Szkoły są miejscem transmisji COVID-19

Adam Niedzielski
Fot. Facebook.com/MZGOVPL

Minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany w RMF FM, czy w związku z nasilającą się pandemią i tym, że w placówkach oświatowych dochodzi do zakażeń, szkoły powinny pozostać otwarte.

REKLAMA

– Rzeczywiście tak jest, że szkoły są takim miejscem, gdzie ta transmisja koronawirusa następuje – przyznał szef resortu zdrowia i dodał, odpowiadając na pytanie o ewentualny powrót do zdalnego nauczania: – Trzeba zważyć i podjąć decyzję, która uwzględnia wszystkie aspekty.

– Jak wczoraj rozmawiałem z głównym inspektorem sanitarnym i podawał nam informacje na temat charakterystyki ognisk, które są w Polsce, to blisko połowa ognisk, to są ogniska szkolne. A jeżeli liczy się nawet osoby, które są w tych ogniskach dotknięte ryzykiem transmisji, to jest ich ponad 100 tys. – mówię o samych szkołach – powiedział Niedzielski.

Minister zdrowia podkreślił, że ogólnie, we wszystkich ogniskach, które są zgłaszane do sanepidu, jest 120 tys. – To jest rzeczywiście absolutna dominacja – zaznaczył, odnosząc się do szkół.

REKLAMA