– Mamy stałą dynamikę wzrostową, mamy powielenie o ponad jedną trzecią przypadków z tygodnia na tydzień – powiedział w środę podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski. Dodał, że znacznie, aż o dwa tysiące miejsc, zwiększyło się w ostatnich dniach obłożenie szpitalnych łóżek.

Jednocześnie minister zdrowia poinformował, że na posiedzeniu rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podjęta została decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwach. – Pokazuje to, że jesteśmy dobrze przygotowani na trzecią falę – podkreślił Niedzielski.

– W aspekcie rozpędzania się trzeciej fali epidemii koronawirusa rządowy program Domowej Opieki Medycznej ma ogromne znaczenie dla pacjentów. Każdy powyżej 55. roku życia, kto będzie miał pozytywny wynik testu, ma prawo otrzymać pulsoksymetr do domu – oświadczył szef resortu zdrowia i zaapelował, aby każdy, która otrzyma dodatni wynik testu, zainteresował się nabyciem pulsoksymetru i wykonywał pomiary.

Podczas konferencji Adam Niedzielski poinformował, że wraz z premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowali o przekazaniu maseczek ochronnych regionom najbardziej poszkodowanych przez epidemię. – Do regionu pomorskiego będzie przekazane 10 milionów maseczek, a do warmińsko-mazurskiego 5 milionów – przekazał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę