Fot. Facebook.com/MZGOVPL

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski napisał w mediach społecznościowych, że w najbliższych tygodniach należy się spodziewać wzrostu liczby nowych zakażeń COVID-19.

„Od tygodnia 7-dniowa średnia ruchoma nowych zakażeń utrzymuje się w granicach 80. Trend boczny, oznaczający ustabilizowanie liczby nowych zakażeń, stał się faktem. W kolejnych tygodniach musimy liczyć się również ze wzrostami zakażeń”, poinformował na Twitterze minister zdrowia i zaapelował: „Dlatego szczepimy się!”.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, że mamy 105 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem i 12 kolejnych zgonów. Nowe zachorowania dotyczą województw: mazowieckiego (18), wielkopolskiego (13), kujawsko-pomorskiego (10), podkarpackiego (8), dolnośląskiego (7), podlaskiego (7), pomorskiego (7), śląskiego (6), lubelskiego (5), łódzkiego (4), opolskiego (4), małopolskiego (3), świętokrzyskiego (3), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (0), warmińsko-mazurskiego (0). Jak poinformowano, 8 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła w czwartek do 2 881 151, z czego 75 191 osób zmarło. Natomiast wyzdrowiało dotąd 2 652 655 zakażonych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę