Adam Niedzielski
Fot.Facebook.com/MZGOVPL

Na oficjalnym profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze pojawiło się oświadczenie szefa tego resortu Adama Niedzielskiego z okazji Świąt Wielkanocnych. Minister życzył Polakom wesołych świąt i zaapelował, aby te święta spędzić „rodzinnie i wspólnotowo. Przypomniał także, że w tym samym czasie na Ukrainie trwa wojna i poprosił o modlitwę za naszych sąsiadów – Ukraińców.

„To pierwsze od dwóch lat święta, których spokoju nie zakłóca nam COVID-19” – przypomniał w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Składając życzenia wielkanocne Niedzielski zaznaczył, że są to pierwsze Święta od dwóch lat, które możemy swobodnie spędzać w gronie rodzinnym i cieszyć się z tego, że „nie jesteśmy poddani restrykcjom, ograniczeniu naszej swobody spotkań czy przemieszczania się”.

Niedzielski życzył dużo szczęścia i radości, a także wspólnego przeżywania Wielkanocy oraz „spędzenia czasu jak najbardziej rodzinnie i wspólnotowo”. Nie obyło się jednak bez ostrzeżeń.

„Ale pamiętajmy, że mamy do czynienia z ryzykiem tego, co będzie w przyszłości” – zastrzegł szef resortu zdrowia.

Minister Niedzielski zaapelował także, aby Polacy myślami byli teraz z tymi, których dotknęła wojna na Ukrainie. Apelował o modlitwę za Ukraińców.

„To czas, w którym Rosja zaatakowała Ukrainę. Pomódlmy się za naszych sąsiadów” – podsumował minister zdrowia.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę