Protest Rosjan
Twitter | Kevin Rothrock

Co prawda większość Rosjan otwarcie popiera Władimira Putina, ale są osoby, które się temu sprzeciwiają. Protestujący wymyślają różne sposoby na okazanie swojej dezaprobaty. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, na których widać nietypowe naklejki na radiowozach i kurtkach policjantów.

Pod koniec marca Niezależne Centrum Lewady przeprowadziło oficjalny sondaż wśród obywateli. Wyniki badania były zdecydowanie na korzyść prezydenta kraju. Okazało się, że aż 86% osób popiera wszelkie jego działania.

Nie wszyscy jednak są zadowoleni z inwazji na Ukrainę. Co jakiś czas na światło dzienne wypływają dowody na to, że niektórzy są wściekli za działania Putina. Rosyjskie służby porządkowe szybko jednak tłumią takie występki.

W związku z tym przeciwnicy wojny wpadli na ciekawy pomysł przedstawienia swojej dezaprobaty wobec polityki Kremla. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia miniaturowych karteczek, na których widnieje wyraz sprzeciwu wobec Władimira Putina.

Jedna z nich została przyklejona na radiowóz, a druga na kurtkę policjanta. Fotografie z Moskwy opublikował w sieci feministyczny ruch antywojenny. – Putin zhańbił 9 maja – głosi napis na naklejkach.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę