Dziwisz
Fot. TikTok pan.koscielny

Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W trakcie mszy świętej z okazji 10. rocznicy wyboru papieża Franciszka kadr. Stanisław Dziwisz niezbyt miło potraktował jednego z księży, co zostało nagrane przez kamery.

13 marca 2013 roku Jorge Mario Bergoglio został papieżem Franciszkiem. Jak głosi tradycja, tego dnia w kościele celebrowane jest Narodowe Święto Watykanu i na całym świecie organizowane są nabożeństwa.

Jednym z miejsc celebrowania tego dnia była Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie, gdzie zebrali się duchowni i wierni. Odprawiona została uroczysta msza święta, której przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

W nabożeństwie brali również udział ważny duchowni z naszego kraju. Wśród nich znaleźli się między innymi abp Józef Guzdek, metropolita warszawski Kazimierz Nycz, czy kard. Stanisław Dziwisz.

Uroczysta msza św. była transmitowana na żywo w Internecie. Wierni mogli obejrzeć ją na YouTube. Niektórzy internauci wychwycili sytuację, do której doszło, kiedy hierarchowie schodzili z ołtarza. Jeden z księży lub kleryków chciał pomóc zejść ze schodów kard. Stanisławowi Dziwiszowi. 83-latkowi wyraźnie się to nie spodobało, gdyż stanowczo odtrącił młodszego kapłana.

@pan.koscielny

dla mnie jako katolika to co robi episkopatu jest po prostu przykre 🙁 dobrze, że nowe pokolenie biskupów nie jest tak odklejone i umie samemu gdzieś pojechać i kawę zrobić

♬ dźwięk oryginalny – Filip P. Łuczak


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę