„Twój kraj. Twoja przyszłość. Teraz”. Pod tą nazwą w Niemczech wystartował w grudniu ubiegłego specjalny program dla imigrantów. Przewiduje on pojedyncze wypłaty dla osób, które przebywają na terenie kraju, ale nie otrzymały prawa do azylu. Pieniądze imigranci mają otrzymywać w sytuacji, gdy zdecydują się na opuszczenie Niemiec.

Osoby, które podpiszą oświadczenie, że decydują się na powrót do kraju macierzystego, dostaną jednorazowo 1000 euro plus rentę wypłacaną przez 12 miesięcy po wyjeździe z Niemiec. Dla rodzin w zamian za zgodę na powrót do swojego państwa i podpisanie oświadczenia, że nie będą się już ubiegać o azyl, przewidziane są wypłaty wysokości 3000 euro.

Program, adresowany do 115 tysięcy przybyszów z Afryki Północnej, którzy nie posiadają azylu, okazuje się być kompletną klapą. Najwyraźniej, mimo zachęt finansowych, nie przypadł on do gustu imigrantom.

Jak informują media, które dotarły do danych z niemieckiego MSW, po pieniądze zgłosiło się zaledwie 4552 osób. Władze niemieckie, niezrażone powodzeniami, zamierzają jednak dalej zachęcać kolejne osoby do wyjazdu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę