fot. U.S. Army | Domena Publiczna

W mediach społecznościowych zawrzało! Amerykański żołnierz wrzucił na TikTok film, w którym skarżył się na warunki życia w Polsce. „Nienawidzę tego miejsca”, mówił. Na nagraniu – rzeczywiście – widać bardzo koszarowe warunki… Ale czy to powinno przeszkadzać żołnierzowi na służbie? Głos zabrali także inni wojskowi z U.S. Army, którzy powoływali się na służbę w naszym kraju.

Jak podaje „NaTemat” – amerykański żołnierz Raul Dupree Gibson bardzo emocjonalnie skomentował warunki, w jakich musi służyć w Polsce.

”Wielkie namioty, generatory, natryski, miejsce na pralnie i… więcej namiotów. Nienawidzę tego miejsca” – mówił Dupree, opisując życie w jednej z baz, położonych w Polsce.

Nie wiadomo, czy wygłaszając publicznie tak daleko idące stanowisko – mówiąc, że „nienawidzi tego miejsca” – miał na myśli całą Polskę, czy jedynie bazę, w której przyszło mu służyć w naszym kraju.

Z TikToka film trafił prosto na Twitter, gdzie został poddany ocenie użytkowników portalu. Społeczność natychmiastowo skrytykowała żołnierza. „Musisz umieć przetrwać podczas wojny, a narzekasz na ten luksus?” – pytał jeden z użytkowników. „On myśli, że przyjechał tu na wakacje?” – skomentował inny. Gro twitterowiczów wypowiedziało się o jego opinii krytycznie.

Ale swąd bitwy wyczuli także inni amerykanie. Jeden z użytkowników – podający się za amerykańskiego żołnierza – stwierdził: „To tu byłam jeszcze pięć miesięcy temu. Żyliśmy w błocie i bez prysznica”.

„Materace po nazistach”. Amerykańscy żołnierze skarżą się na warunki w Polsce

Inni twitterowicz – znów podający się za żołnierza U.S. Army – żalił się, że gdy przebywał w Polsce, on i jego koledzy dostali „materace po nazistach”. A przynajmniej tak miał mu powiedzieć polski żołnierz, który koszarował u nas Amerykanów.

„Kiedy byłem na rotacji w Polsce, dali nam dziwne materace ze starych czasów. Ktoś zapytał, kiedy ostatnio były używane, a Polak wzruszył ramionami i powiedział 'prawdopodobnie wtedy, gdy były to koszary nazistowskie” – zapewniał użytkownik Twittera.

Nie wiadomo, na ile opinie Gibson i innych użytkowników, którzy podawali się za amerykańskich żołnierzy, są zgodne z prawda. Żaden z nich nie wysilił się też, aby zdradzić, gdzie stacjonuje/stacjonował.

Warto także przypomnieć, że wojsko amerykańskie bardzo przykłada się do zapewnienia warunków żołnierzom, którzy stacjonują w Europie. Jeśli chodzi o nasz kraj, całość kosztów przebywania tutaj wojsk amerykańskich pokrywa nasz Skarb Państwa. Rocznie na utrzymanie żołnierzy U.S. Army Polska wydaje ponad 50 milionów dolarów, a mówimy tutaj o 2019 roku. W ostatnim czasie, przy zwiększeniu amerykańskiej obecności, koszty z dużą dozą prawdopodobieństwa wzrosły.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę