Adam Niedzielski
Fot.Facebook.com/MZGOVPL

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał niepokojące informacje. W ostatnich dniach w Polsce notuje się coraz więcej przypadków zakażenia koronawirusem, a jednocześnie ogłosił, że ruszają rejestracje na kolejne szczepienia.

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce w ostatnich tygodniach ponownie zaczęła się pogarszać. Podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia powiedział, że doszło do przesilenia, które polega na odwróceniu tendencji.

W dalszej części przemówienia Adam Niedzielski przyznał, że przyrosty zakażeń z tygodnia na tydzień aktualnie sięgają poziomu około 20%. Jednocześnie sama liczba zakażeń nie jest wysoka – wynosi średnio około 450-500 przypadków.

– Prowadzimy prace analityczne, które prognozują przebieg kolejnych fal. Apogeum kolejnej fali jest prognozowane na koniec stycznia – mówił przedstawiciel rządu, analizując to, co może nas czekać w następnych tygodniach.

Następnie Niedzielski oznajmił, że na ten moment nie ma planów zniesienia stanu epidemiologicznego. Ponadto nic nie wskazuje na to, aby niebawem miały zostać wdrożone ograniczenia w obliczu rosnącej liczby zakażeń.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę