Niepokojące statystyki dotyczące zakażeń COVID-19 wśród dzieci i młodzieży

Włoskie Stowarzyszenie Pediatrii udostępniło niepokojące statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19. Wynika z nich, że od początku epidemii w tym kraju koronawirusem SARS-CoV-2 zakaziło się łącznie ponad 126 tys. osób poniżej 19. roku życia.

REKLAMA

Zdecydowanie częściej w kontekście powikłań i groźnego przebiegu COVID-19 mówi się o osobach dorosłych i starszych. Jak się jednak okazuje, młodsi przedstawiciele społeczeństwa również są mocno narażeni. Statystyki z Włoch pokazują, że dzieci i młodzież nie są całkowicie odporni na koronawirusa.

Cytowane przez portal eDziecko.pl włoskie Stowarzyszenie Pediatrii przekazało, że od początku epidemii zakaziło się ponad 126 tysięcy dzieci i nastolatków. Jest to około 10 proc. wszystkich zakażeń we Włoszech.

REKLAMA

Dokładne statystyki wykazują, że 36 tys. z tych przypadków dotyczyło dzieci poniżej 9. roku życia, natomiast pozostałe 90 tys. to osoby, które nie ukończyły 19 lat. Zdecydowana większość zakażeń przebiegała w sposób łagodny, natomiast wskaźnik śmiertelności oceniono jako niski.

Wiosną przyszłego roku we Włoszech planowane są masowe szczepienia przeciwko koronawirusowi. Według tamtejszych mediów, włoska służba zdrowia ma otrzymać 13,6 proc. wszystkich zakupiony przez Komisję Europejską szczepionek.