Pebbles
YouTube | WCNC

W Stanach Zjednoczonych żyje najstarszy pies na świecie. Pebbles, bo tak ma na imię futrzak, to Toy Fox Terrier. Piesek urodził się dokładnie 28 marca 2000 roku, a 17 maja tego roku suczka oficjalnie otrzymała tytuł rekordzistki mając 22 lata i 59 dni.

Pebbles jest pupilem państwa George. Przeliczając lata suczki, na ludzki wiek okazuje się, że piesek ma aż 154 lata! To niewątpliwy rekord. Z tej okazji pies został wpisany na Światową Listę Rekordów Guinnessa.

Co więcej, jak podaje portal o2, obecnie piesek cieszy się niebywałym zdrowiem. Nie ulega więc wątpliwości, że Pebbles podwyższy jeszcze dotychczas osiągnięty rekord. Jak zdradziła właścicielka pieska, pani Julie George, to właśnie jej mąż zakochał się w piesku od pierwszego wejrzenia i postanowił, że Pebbles zagości w ich domu.

Warto także dodać, że na samym początku rekord trafił do innego pieska rasy chihuahua. Państwo George natychmiast zostali o tym poinformowani przez fanów Pebbles, którzy zauważyli, że mianowany zwycięzcą piesek ma zaledwie 21 lat i 66 dni! Właściciele suczki natychmiast zareagowali i finalnie to Pebbles została mianowana rekordzistką!

Trzymamy zatem kciuki, aby suczka jak najdłużej cieszyła się dobrym zdrowiem, tak jak ma to miejsce teraz i pobijała kolejne światowe rekordy!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę