Jak co roku, pod świąteczną choinką nie wszystkie prezenty okazują się zgodne z oczekiwaniami, po czym zalegają w szafie. W tym roku istnieje możliwość darmowego wystawienia ich na aukcje, a w przypadku sprzedaży, prowizja wyniesie zaledwie 1 zł.

W ubiegłym roku aż 340 tysięcy prezentów było nietrafionymi świątecznymi podarkami. Dzieje się tak niemal za każdym razem, ale najgorsze wydaje się być późniejsze obcowanie z prezentem – niezbyt chętnie się go wyrzuca, nie chcąc w ten sposób zrobić przykrości bliskim. Niewykluczone, że w ostatnie święta takich przypadków było jeszcze więcej.

Pomysłów na poradzenie sobie z nietrafionym prezentem jest co nie miara. Oczywiście najpopularniejszym z nich jest wystawienie go na internetową aukcję, dzięki czemu serwisy ogłoszeniowe w okresie kilku dni po świętach pękają w szwach od najróżniejszych, a czasem i najdziwniejszych produktów. Są jednak inne sposoby, które gwarantują uczciwe pozbycie się niechcianego towaru.

Przedstawiciele platformy Allegro, wychodząc naprzeciw takim sytuacjom zapowiedzieli, że w tym roku za wystawienie aukcji klient nic nie zapłaci, natomiast prowizja od sprzedaży wyniesie tylko 1zł, niezależnie od wartości przedmiotu. Gwarantują oni, że taki zabieg jest ratunkiem dla wielu Polaków, którzy pomimo silnej chęci zadowolenia swoich bliskich nie trafili z podarunkiem.

Promocyjna oferta wystartowała 27 grudnia 2018 roku i potrwa do końca stycznia przyszłego roku. Są jednak pewne warunki, które należy spełnić, aby załapać się na okazję. Przede wszystkim chodzi o osoby, które od początku stycznia do 19 grudnia zakupiły choć jeden przedmiot przez platformę Allegro, a także nie wystawili na sprzedaż więcej, niż 25 towarów.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!