Las
Fot. Pixabay.com

W wielu polskich lasach dużym problemem są zostawiane śmieci, co uprzykrza życie wielu osobom. Na oryginalny pomysł wpadli mieszkańcy gminy Krzeszowice w Małopolsce, którzy w jednym z lasów wywiesili kartkę i ogłosili, że wszystko się nagrywa.

Nielegalne wysypiska śmieci w lasach w dalszym ciągu są zmorą praktycznie w całym kraju. Na nic się zdają różne nawoływania i apele, aby nie zostawiać odpadów w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. Tłumaczone to jest m.in. kwestiami środowiskowymi.

Często z inicjatywą dbania o lasy położone blisko domostw wychodzą sami członkowie lokalnych społeczności. Wielu z nich decyduje się na wzięcie sprawy w swoje ręce, aby ich spacery nie były zaburzane przez sterty śmieci w nieodpowiednich do tego celu miejscach.

W jednym z lasów w okolicach Krzeszowic, tuż pod tabliczką zakazującą wchodzenia na ten teren z psami, pojawiła się dodatkowa kartka. Przekazano na niej, że wszelkie próby śmiecenia będą niosły za sobą konsekwencje.

– Tak trudno zrozumieć, że jak zjesz, wypijesz, wysmarkasz nos (…) wypadałoby wywalać swoje śmieci do worka? Zabierz śmieci ze sobą – apelują autorzy i dodają, że w lesie zamontowana jest kamera.

Fot. Facebook, Mobilny serwis rowerowy „Przerzutka”

Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!