Muszka owocówka
YouTube | obnee

Muszki owocówki potrafią skutecznie uprzykrzyć nam życie. Owady te są zdolne do bardzo szybkiego rozmnażania, co sprawia, że po prostu przybywa ich na naszych oczach. Walka z muszkami owocówkami często jest praktycznie bezskuteczna. Jak jednak sprawić, że nieproszeni goście znikną z naszej kuchni?

Miętówki mogą pomóc!

Okazuje się, że muszki owocówki bardzo nie lubią intensywnych zapachów. Skutecznie odstrasza je między innymi lawenda czy też mięta pieprzowa. Co ciekawe, skutecznym sposobem w walce z owadami jest rozłożenie w różnych miejscach naszej kuchni miętowych landrynek! Mają one bowiem bardzo intensywny zapach, który w mig wypędzi muszki owocówki. Można także przygotować mieszankę z wody i olejku eterycznego o zapachu mięty. Taką miksturę rozpryskujemy w miejscach, gdzie często spotykamy muszki. Dzięki temu owady szybko znikną, a my dodatkowo będziemy mogli cieszyć się pięknym zapachem!

Domowa pułapka

W walce z muszkami owocówkami może pomóc nam także samodzielnie przygotowana pułapka. Do miseczki nalewamy płyn do mycia naczyń i ocet jabłkowy. Tak przygotowaną mieszaninę stawiamy w miejscu, gdzie najczęściej widujemy owady. Zwabione zapachem octu muszki utopią się w płynie do mycia naczyń, a my pozbędziemy się kłopotu.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!