muszki owocówki na jedzeniu
fot. screen Youtube / Mashed

Muszki owocówki uprzykrzają nam życie szczególnie wiosną i latem – wtedy jest ich mnóstwo. Są nieznośne, a każdego dnia mamy wrażenie, że ich liczebność jest jeszcze większa. Okazuje się, że jedna domowa pułapka na owady działa lepiej niż wszystkie inne. Muszki z kuchni czy innych pomieszczeń znikną bez śladu.

Muszki owocówki to stali bywalcy naszych domów i zwykle możemy spotkać je w kuchni. Potrafią dać się we znaki – odpowiadają za psucie się żywności. Gdy tylko zauważysz je w domu, spróbuj przygotować specjalną pułapkę, a znikną w mig.

Owady uwielbiają mocno dojrzałe, lekko fermentujące lub zgniłe owoce i właśnie na nich zazwyczaj się rozmnażają. Do tego lubią wilgotne i ciepłe środowisko, więc sezon letni to dla nich prawdziwy raj. Zasadzkę na muchy przyrządzisz bez problemu z produktów, które prawdopodobnie masz już w domu.

Jak nastawić pułapkę na muszki owocówki?

Do zrobienia przynęty na owady przyda Ci się słoik, folia spożywcza, płyn do naczyń, a także ocet balsamiczny. Do naczynia wlej ocet balsamiczny, aby zwabił muchy. Po chwili dodaj płyn do mycia naczyń (kilkanaście kropel), a na górze umieść folię spożywczą. Zrób w niej kilka otworków. Insekty zaczną wchodzić do pułapki i zostaną w niej na dobre. Dzięki tej sztuczce błyskawicznie wyeliminujesz problem.

Jak zabezpieczyć dom przed muszkami?

Muchy lgną do owoców, więc zazwyczaj wchodzą do naszego mieszkania wraz z nimi. Warto więc podczas zakupów skrupulatnie przyjrzeć się owocom i odłożyć te uszkodzone. Oprócz tego latem, gdy jest gorąco, niewskazane jest kupowanie owoców na zapas.

O tej porze roku zdecydowanie szybciej tracą świeżość i zaczynają np. gnić. Lepiej kupować świeże produkty częściej, ale w mniejszych ilościach albo przechowywać je w chłodziarce. W ten sposób dłużej poleżą i nie skuszą owadów. Gdy zajdzie taka potrzeba to zawsze możesz nastawić powyższą pułapkę na muchy.

Czytaj też: Skuteczny patent na szpaki. Nie odważą się więcej pokazać


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę