Niezwykła aukcja! Piersiówka z Titanica sprzedana za 76 tysięcy funtów!

Za 76 tys. funtów sprzedana została na aukcji srebrna piersiówka z Titanica, należąca do majętnej pasażerki pierwszej klasy pisarki Hellen Churchill Candee. Licytację przedmiotów wydobytych z wraku statku zorganizował brytyjski Dom Aukcyjny Henry Aldridge & Son Ltd.  Pod młotek poszły również inne rzeczy, w tym kamizelka ratunkowa, za którą nowy właściciel zapłacił 45 tys. funtów, czy list stewarda obsługującego pasażerów na statku, który osiągnął cenę 38 tys. funtów.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10157310920953799&set=a.10151307441433799&type=3

Z drogocenną piersiówką związana jest wzruszająca historia. Gdy Titanic tonął, Hellen Churchill Candee przekazała ją swojemu znajomemu, gdyż była przekonana, że to on przeżyje katastrofę. Stało się jednak inaczej. Pisarce udało się w ostatniej chwili dostać do szalupy ratunkowej, jej przyjaciel utonął. Buteleczkę na alkohol znaleziono przy jego ciele wydobytym z oceanu.

Czytaj także:  Czy jabłko ma dużo kalorii? Czy wpływa na proces odchudzania?

Licytacje pamiątek z Titanica, które co jakiś czas odbywają się w Wielkiej Brytanii, cieszą się wielkim powodzeniem, przyciągają rzesze kolekcjonerów, a wystawiane przedmioty są sprzedawane za wysoką cenę.

Komentarze