Niezwykła aukcja! Piersiówka z Titanica sprzedana za 76 tysięcy funtów!

Za 76 tys. funtów sprzedana została na aukcji srebrna piersiówka z Titanica, należąca do majętnej pasażerki pierwszej klasy pisarki Hellen Churchill Candee. Licytację przedmiotów wydobytych z wraku statku zorganizował brytyjski Dom Aukcyjny Henry Aldridge & Son Ltd.  Pod młotek poszły również inne rzeczy, w tym kamizelka ratunkowa, za którą nowy właściciel zapłacił 45 tys. funtów, czy list stewarda obsługującego pasażerów na statku, który osiągnął cenę 38 tys. funtów.

Opublikowany przez Katie Read Sobota, 27 kwietnia 2019

Czytaj także:  Kasjerka poprosiła o przestrzeganie zasad. Klientka wpadła w szał! (WIDEO)

Z drogocenną piersiówką związana jest wzruszająca historia. Gdy Titanic tonął, Hellen Churchill Candee przekazała ją swojemu znajomemu, gdyż była przekonana, że to on przeżyje katastrofę. Stało się jednak inaczej. Pisarce udało się w ostatniej chwili dostać do szalupy ratunkowej, jej przyjaciel utonął. Buteleczkę na alkohol znaleziono przy jego ciele wydobytym z oceanu.

Licytacje pamiątek z Titanica, które co jakiś czas odbywają się w Wielkiej Brytanii, cieszą się wielkim powodzeniem, przyciągają rzesze kolekcjonerów, a wystawiane przedmioty są sprzedawane za wysoką cenę.

Czytaj także:  Kasjerka poprosiła o przestrzeganie zasad. Klientka wpadła w szał! (WIDEO)

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.