Nowa mutacja koronawirusa! WHO wzywa Europę do zwiększenia kontroli

W niedzielę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała kraje Europy do zaostrzenia kontroli. Wszystko przez pojawienie się nowej mutacji koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Poza tym krajem zakażenia nowym wariantem SARS-CoV-2 wykryto m.in. w Holandii i Danii.

   

WHO zaleca swoim członkom zwiększenie możliwości sekwencjonowania wirusa, zanim będzie więcej wiadomo o zagrożeniu stwarzanym przez ten nowy wariant – powiedział AFP rzecznik europejskiego oddziału WHO.

O pojawieniu się w Wielkiej Brytanii nowej odmiany wirusa SARS-CoV-2 powiadomił 14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Poinformował, że w danych pojawiło się ponad 6 tys. zakażeń nową mutacją, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Minister zaznaczył, że wykryty wirus rozprzestrzenia się jeszcze szybciej niż ten dotychczasowy.

Zobacz także:  Węgry sprowadzą chińską szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Chcą uniezależnić się od dostaw z UE
   

Hancock dodał jednak, że „w tym momencie nic nie wskazuje, by ten wariant powodował większe prawdopodobieństwo poważnego przebiegu choroby. A najnowsze wskazania kliniczne mówią, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby ta mutacja nie zareagowała na szczepionkę”.

WHO informuje, że dziewięć zakażeń nową odmianą koronawirusa potwierdzono w Danii, a pojedyncze przypadki także w Australii i Holandii.

   
     

NIE PRZEGAP NAJCIEKAWSZYCH ARTYKUŁÓW

→ OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS