Nowe informacje ws. zdrowia Zbigniewa Ziobry. Nie brzmią pozytywnie

Zbigniew Ziobro
Fot.Facebook.com/MinisterstwoSprawiedliwosci

Niepokojąco brzmią najnowsze doniesienia na temat stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry, które przekazali politycy Suwerennej Polski. W rozmowie z WP onkolog prof. Cezary Szczylik ocenił, jakie są perspektywy przed politykiem.

REKLAMA

Europosłanka Beata Kempa przekazała najnowsze informacje o stanie zdrowia Ziobry. – Chcę powiedzieć jasno, że sytuacja nie jest najlepsza. Pan minister będzie musiał się prawdopodobnie poddać kolejnemu zabiegowi z powodu komplikacji, które nastąpiły – mówiła w rozmowie z „Faktem”.

Sam Ziobro w marcu potwierdził, że walczy ze złośliwym nowotworem przełyku. – Daliście mi siłę do walki ze śmiertelną chorobą nowotworu złośliwego przełyku z przerzutami do części żołądka. Po wielu miesiącach wyczerpującego leczenia onkologicznego, przeszedłem skomplikowaną 8-godzinną operację. Po udanym, choć ciężkim zabiegu usunięcia większości przełyku i części żołądka, przede mną długa droga do odzyskania pełni sił – napisał 12 marca na Twitterze.

Onkolog ocenia szansę na wyleczenie

Prof. Cezary Szczylik, profesor nauk medycznych specjalizujący się w onkologii i hematologii w rozmowie z WP podkreślił, że wyleczenie nowotworu przełyku jest bardzo trudne. Dodał, że w tym przypadku choroba została wykryta prawdopodobnie w późnym stadium zaawansowania.

REKLAMA

– Ten typ nowotworu jest bardzo trudny do leczenia. Nie mamy w tej chwili w zasadzie żadnej metody, która poza leczeniem radykalnym, czyli pierwotnym usunięciem wczesnej postaci nowotworu, daje możliwość wyleczenia. W tym przypadku wiedzieliśmy o leczeniu, które pacjent otrzymał w Lublinie, czyli chemioterapii. A to jest nowotwór, który jest średniowrażliwy na chemioterapię – mówił.

Podziel się: