Fot. Pixabay.com

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, poinformował w rozmowie z reporterem Polsat News, że w związku z rosnącą liczbą zakażeń mogą zostać od września wprowadzone obostrzenia, że ich „mapa drogowa” zostanie opracowana jeszcze w sierpniu.

– Analizujemy swoje doświadczenia między innymi z wprowadzania obostrzeń w poprzednich falach, kiedy wprowadzaliśmy je zarówno powiatowo, jak i wojewódzko. Od strony Ministerstwa Zdrowia uważamy, że logiczniej, pod kątem m.in. ograniczania transmisji wirusa, będzie wprowadzać obostrzenia z poziomu województw – wyjaśnił rzecznik resortu zdrowia.

– Przy tych wzrostach, które się teraz realizują, i przy tych niedługo występujących liczbach bezwzględnych, które w pozytywnym przypadku mogą dojść do tysiąca, a w negatywnej opcji (…) do 15 tysięcy, na pewno obostrzenia wystąpią – nie pozostawił złudzeń Andrusiewicz.

– Na pewno w jakiejś formie restrykcje się pojawią i na pewno będzie wymagane przedstawienie chociażby certyfikatu ze szczepieniem czy też certyfikatu wykonanego testu, czy certyfikatu, że jesteśmy ozdrowieńcem przy wejściu w różne miejsca, czy to do urzędów, sklepów, na pływalnie, czy boiska. Pewnie limity osób, które będą mogły wchodzić, spadną, a co za tym idzie uprzywilejowane będą te osoby, które będą posługiwały się certyfikatami – wyjaśnił.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę