Partia rządząca ustanowiła właśnie nowe święto państwowe – 19 lutego będziemy obchodzić Dzień Nauki Polskiej. W poniedziałek, 3 lutego, prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę. Czy kolejne święto równa się z wolnym od pracy?

Dzień Nauki Polskiej ma być upamiętnieniem polskich naukowców. Ma również zachęcać Polaków do rozwoju, nauki, pójścia w ślady tych, którzy przysłużyli się do różnych odkryć. 19 lutego nie jest datą przypadkową – właśnie wtedy przypada rocznica urodzin Mikołaja Kopernika.

Ustawę zainicjowała grupa posłów PiS. Nauka jest według nich impulsem do rozwoju.- Działo się tak również w okolicznościach dla naszego narodu skrajnie trudnych. Podczas niszczących wojen, rozbiorów i okupacji nauka odgrywała istotną rolę w kształtowaniu kolejnych pokoleń polskich elit poczuwających się do odpowiedzialności za los wspólnoty. Teoria heliocentryczna, lampa naftowa czy odkrycie radu i polonu to tylko kilka przykładów licznych osiągnięć Polek i Polaków będących najlepszą wizytówką naszego kraju – można przeczytać w uzasadnieniu.

Choć Dzień Nauki Polskiej będzie świętem państwowym, nie będzie to oznaczało wolnego od pracy. Także Polacy tego dnia pójdą wykonywać swoje codzienne obowiązki zawodowe.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna