Nowe święto państwowe! Czy będzie wolne od pracy?

Partia rządząca ustanowiła właśnie nowe święto państwowe – 19 lutego będziemy obchodzić Dzień Nauki Polskiej. W poniedziałek, 3 lutego, prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę. Czy kolejne święto równa się z wolnym od pracy?

   

Dzień Nauki Polskiej ma być upamiętnieniem polskich naukowców. Ma również zachęcać Polaków do rozwoju, nauki, pójścia w ślady tych, którzy przysłużyli się do różnych odkryć. 19 lutego nie jest datą przypadkową – właśnie wtedy przypada rocznica urodzin Mikołaja Kopernika.

Ustawę zainicjowała grupa posłów PiS. Nauka jest według nich impulsem do rozwoju.- Działo się tak również w okolicznościach dla naszego narodu skrajnie trudnych. Podczas niszczących wojen, rozbiorów i okupacji nauka odgrywała istotną rolę w kształtowaniu kolejnych pokoleń polskich elit poczuwających się do odpowiedzialności za los wspólnoty. Teoria heliocentryczna, lampa naftowa czy odkrycie radu i polonu to tylko kilka przykładów licznych osiągnięć Polek i Polaków będących najlepszą wizytówką naszego kraju – można przeczytać w uzasadnieniu.

   

Choć Dzień Nauki Polskiej będzie świętem państwowym, nie będzie to oznaczało wolnego od pracy. Także Polacy tego dnia pójdą wykonywać swoje codzienne obowiązki zawodowe.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News