Nowoczesna przesadziła! Zbiera pieniądze na… napisanie ustawy!

REKLAMA

Politycy z Nowoczesnej wciąż budzą kontrowersje. Próbują wszelkich sposobów, aby utrzymać się na scenie politycznej. W sumie to nie dziwi, w końcu taka jest specyfika polityki. Jednak tym razem Nowoczesna chyba już posunęła się za daleko!

Partia na swoim koncie Twittera umieściła apel: „Wesprzyj nas w tworzeniu ustawy zwalczającej przemoc ekonomiczną w związku partnerskim, wobec osób starszych, wobec niepełnosprawnych, na rynku pracy, unikanie alimentów.” Pod komunikatem oczywiście podany numer konta bankowego.

REKLAMA

Ręce opadają, gdy to się czyta! Politycy zbierają kasę na coś, co jest ich obowiązkiem wynikającym z pełnionych funkcji i za co mają płacone z budżety państwa, czyli z naszych pieniędzy!

Podobnie rzecz by się miała, gdyby ekspedientka prosiła klienta o wsparcie za obsługę kasy fiskalnej, a policjant za to, że przyjął zgłoszenie o włamaniu do piwnicy.

REKLAMA

Poseł Paweł Szramka z Kukiz’15 na FB opublikował wpis: – Podobno .Nowoczesna jest już tak biedna, że jak posłowie tej partii przechodzą obok stawu to im kaczki chleb rzucają. Nie wytrzymam! Zrzucacie się? .Nowoczesna zbiera kasę na coś, co jest elementem ich pracy. To tak jakby nauczyciel zbierał pieniądze na lekcji od dzieci za to, że czegoś je nauczy!

Inni internauci też nie zostawiają suchej nitki na Nowoczesnych:

REKLAMA

– A czy to przypadkiem nie należy do waszych obowiązków? Zbieracie kasę żeby móc pracowa? Serio? Chyba tęsknicie za 5% poparcia

– Nawet nie wiem jak to skomentować. Wy chcecie przejąć władzę? Litości.

– Aaaaaby ustawę tanio kupić? Piszemy ustawę, więc podajemy numer konta do wpłat dla zainteresowanych?

– Czego jak czego, ale nie spodziewajcie się Państwo po Petru, Lubnauer czy Scheuring-Wielgus, że będą w stanie sami napisać ustawę.

– Uuuu kasa się kończy? Kukiz’15 mają o wiele mniej pieniędzy, a zgłaszają o wiele więcej ustaw niż Wy.

Podziel się: