Do urn wyborczych wybierzemy się już w niedzielę. Kampania wyborcza nabiera tempa, a partie prześcigają się w coraz to nowych spotach i banerach. Najnowszy spot wyborczy wypuścił PiS.

Tym razem dotyczy on sprawy imigrantów i zamieszek w Europie. Tomasz Poręba – szef kampanii wyborczej PiS – podczas prezentowania nowego spotu podkreślił, że „stawką nadchodzących wyborów samorządowych jest bezpieczeństwo Polaków”. W spocie przedstawiono, że PO i jej politycy niejednokrotnie wyrażali chęć do przyjmowania uchodźców.

Wspomniana polityka PO została poparta na szczeblu lokalnym. W największych miastach rządzący z PO podpisali deklarację „o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji”. – Do dziś ani Grzegorz Schetyna, ani prezydenci największych miast się z tego nie wycofali – mówił Tomasz Poręba.

– Platforma przez likwidację urzędów wojewódzkich chce oddać władzę na poziomie regionów, na poziomie miast, tym właśnie osobom, prezydentom, którzy chcą, aby w Polsce byli nielegalni migranci. To jest clou programu Platformy, który dotyczy nielegalnej migracji – odniósł się Tomasz Poręba do programu Koalicji obywatelskiej.

Spot PiSu trwający minutę przedstawia Polskę w 2020 roku za rządów PO. Katastroficzna wizja z napływem imigrantów, zamieszki i zamykanie urzędów ma być przestrogą i refleksją przed zbliżającymi się wyborami.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę