REKLAMA

Atak nożownika na dworcu w Paryżu
fot. Pixabay

Kolejne krwawe wydarzenia we Francji. Na dworcu kolejowym Gare de Lyon w południowo-wschodniej części Paryża doszło do ataku nożownika. 31-latek ranił kila osób. Jak donosi korespondent RMF FM we Francji – zatrzymany to imigrant, pochodzący z Mali.

REKLAMA

Na szczęście zamachowiec nie zdołał pozbawić życia żadnej niewinnej osoby. Podczas ataku na paryskim dworcu Gare de Lyon 31-letni Afrykańczyk ranił trzy osoby. Dwie z nich doznały lekkich obrażeń, a trzecia została ciężko ranna. Ostatnia trafiła do szpitala, jej stan jest stabilny.

Według świadków zdarzenia zamachowiec wykorzystał podczas ataku nie tylko nóż, ale także młotek.

REKLAMA

„Uderzenia prawdopodobnie zostały zadane nożem i młotkiem. Przedmioty te obecnie są poddane analizie” – przekazała paryska prokuratura, przytacza RMF24.pl.

Atak nożownika na dworcu pełnym ludzi we Francji. Napastnik do 31-letni imigrant z Mali. We Francji przebywa legalnie

Na tym etapie śledztwa francuscy prokuratorzy wykluczają zamach terrorystyczny. Co więc stało się w Paryżu? Na razie nie wiadomo, co było motywem ataku. Możliwe jednak, że napastnik cierpiał na choroby psychiczne. Według agencji AFP 31-latem „miał profil bezdomnego”, nie miał „żadnych oznak religijności” a także znaleziono przy nim leki psychotropowe.

REKLAMA

Jak donosi korespondent RMF FM w Paryżu – zatrzymany 31-latek nie jest Francuzem. To imigrant z Mali w Afryce. Policjantom wylegitymował się jednak włoskim prawem jazdy. Na terytorium Francji przebywa legalnie.

Stacja Gare de Lyon to jeden z głównych dworców kolejowych Paryża. W ostatnim czasie doszło tam do innego wydarzenia, które opisywaliśmy na łamach naszego portalu.

REKLAMA