O krok od tragedii na przejściu dla pieszych. Olbrzymia kara dla kobiety

Kierowca
Fot. Twitter | STOP CHAM

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło na jednym z przejść dla pieszych w Ełku. Jadąca toyotą kobieta nie zachowała odpowiedniej ostrożności i mało brakowało, a uderzyłaby w przechodzących na drugą stronę pieszych.

REKLAMA

– Ełccy policjanci otrzymali nagranie, na którym widać, jak w okolicy szkoły kierująca osobową toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanym przejściu. Dodatkowo kobieta zignorowała sygnały osoby nadzorującej bezpieczne przejście dzieci przez jezdnię – czytamy na policja.pl.

Zgodnie z obowiązującymi obecnie w Polsce przepisami ruchu drogowego, kierowcy popełniający wykroczenia w okolicach przejść dla pieszych są surowo karani. Kierująca toyotą otrzymała więc bardzo wysoką karę.

REKLAMA

– Za popełnione wykroczenia kierująca toyotą została ukarana mandatami na łączną kwotę 3000 złotych. Otrzymała także 30 punktów karnych – co w konsekwencji oznacza dla niej utratę prawa jazdy – relacjonują mundurowi.

Na szczęście w tym przypadku nie doszło do tragedii – przechodzący przez ulicę zdążyli w ostatniej chwili zbiec sprzed auta. Gdyby jednak nie ich refleks, konsekwencje mogłyby być znacznie poważniejsze.

Udostępnij: