Badacze sprawdzili, o której godzinie nie należy jeść, jeśli chce się zachować szczupłą sylwetkę. Wyniki zostały przedstawione na Europejskiej i Międzynarodowej Konferencji na temat otyłości w 2020 r.

W badaniu wzięło 1170 dorosłych. Wyniki pokazują, że uczestnicy zjadali 39,8% swoich dziennych kalorii, zwanych także spożyciem energii (EI), po godzinie 18:00. Okazało się, że później nie tylko spożywali więcej jedzenia, ale nie było ono tak zdrowe, jak we wcześniejszych porach dnia.

To oznacza, że spożywanie mniejszej ilości EI wieczorem może wiązać się z niższym dziennym spożyciem energii, podczas gdy spożywanie większej części spożycia energii wieczorem może wiązać się z niższym wynikiem jakości diety.

Ustalanie właściwych czasów posiłków może być trudne. Zegar biologiczny podpowiada, że później jesteśmy bardziej głodni. Głód jest zwykle najsilniejszy pod koniec dnia, osiągając szczyt około godziny 20:00. Jednak trzeba na to uważać i najlepiej trzymać się z daleka od wysokokalorycznych potraw wieczorem, a nawet już po godzinie 18.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę