O mały włos został potrącony. Chłopiec wbiegł na pasy na czerwonym świetle [WIDEO]

Pasy
Fot. Stop Cham YouTube

Mało brakowało, aby kierująca samochodem potrąciła dziecko przechodzące przez przejście dla pieszych. Chłopiec wtargnął na pasy na czerwonym świetle, a całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę w pojeździe.

REKLAMA

Nagranie, które pojawiło się na kanale „Stop Cham” pochodzi z wtorku, 20 lutego z Pabianic. Na wideo widać, jak autorka nagrania rusza do przodu na zielonym świetle. Dojechała do przejścia dla pieszych, przy którym stał chłopiec.

W pewnym momencie dziecko zaczęło biec, co zostało uwiecznione na nagraniu. – Warunki pogodowe nie sprzyjały i prędkość też nie była duża (około 30-40 km/h). Gdyby nie refleks i szybki bieg dziecka, mogłoby dojść do tragedii – napisała osoba, która przesłała nagranie do „Stop Cham”.

REKLAMA

Internauci skrytykowali rodziców chłopca

Internauci chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat zdarzenia. Niektórzy twierdzili, że gdyby doszło do potrącenia, to winą zostałby obarczony kierowca. Inni twierdzili, że to wina rodziców, którzy nie wyjaśnili chłopcowi, jak powinien się zachować w tej sytuacji.

– „Za ucho i telefon do rodziców albo policję, bo sam klakson niczego nie nauczy … Bezmyślność nie ma granic”, „I oczywiście jakby się cokolwiek stało to i rodzice i sąd by twardo upierali się, że to wina kierowcy, nie zachował ostrożności, nie zatrzymał pojazdu siłą woli w 0.5 sekundy, a dziecko to dziecko, ty masz przewidywać przyszłość” – czytamy komentarzy.

REKLAMA

Podziel się: