Paweł Kukiz i posłowie Kukiz’15 nie wezmą udziału w dzisiejszych obchodach Dnia Wojska Polskiego, organizowanych przez MON. Powód? Brak zaproszeń ze strony ministerstwa dla wszystkich posłów tego klubu.

Tomasz Jaskóła jeden z posłów Kukiz’15 tak ocenił kwestię zaproszeń dla jego kolegów: – Zapraszanie posłów Kukiz’15, ale po raz drugi nie zapraszanie lidera klubu przez Ministerstwo Obrony Narodowej jest bardzo słabe. Nikt z nas nie przyjdzie. – Święto ma służyć nie dzieleniu przez MON tylko łączeniu. Zawiodłem się mocno na ministrze Antonim Macierewiczu. Tak się nie robi, to krótkowzroczność.

Paweł Kukiz tak skwitował ominięcie go na liście zaproszonych polityków: – Ten, który do Smoleńska pojechał pociągiem, a dziś bada wrak samolotu zaproszenia na uroczystości nie przysłał. Trudno. 15 Sierpnia będę obchodził rocznicę z prezydentem.

Nie dziwi brak zaproszenia dla Pawła Kukiza przez szefa MON. Wiadomo przecież, że nie ma między nimi pozytywnych relacji. Kukiz otwarcie krytykował Macierewicza za zatrudnianie i chronienie Bartłomieja Misiewicza, nie szczędził też krytyki dotyczącej przetargu na Caracale i roli Wacława Berczyńskiego w tej sprawie. Czy jednak w momencie, gdy cała Polska świętuje rocznicę „Cudu nad Wisłą” nie powinno się zawiesić broni przynajmniej na chwilę?


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę