ziemniaki

Kupiłaś buty i okazują się być dla Ciebie za ciasne? Najczęściej w takich sytuacjach oddajemy obuwie do wymiany lub szewca. Chcesz rozbić zbyt ciasne buty lecz nie wiesz jak to zrobić? Jest na to prosty sposób, który można wypróbować samodzielnie w domu, z produktu, który jest każdemu bardzo dobrze znany! Poznaj trik, który pomoże Ci rozbić za ciasne buty!

Za ciasne buty to problem, który dotknął prawie każdego z nas. Obuwie, które dopiero zostało zakupione, nie jest jeszcze dobrze dopasowane do kształtu stopy, dlatego na początku chodzenia w takich butach, może być nam nie wygodnie oraz możemy mieć trudności w trakcie zakładania i noszenia.

Za ciasne buty? Poznaj trik z ziemniakami

Jest wiele sposobów na rozbicie za małych i ciasnych butów, jednak najbardziej prostym i najlepszym rozwiązaniem jest sposób, który był kiedyś stosowany przez nasze babcie. Do jego wykonania wystarczą tylko dwa obrane ziemniaki!

Najciężej jest rozbić obuwie, które zostało uszyte z bardzo sztywnych materiałów, a także z naturalnej skóry. Jednak jest też sposób na takie problemy – to właśnie obrane ziemniaki! Jest to jedna z najtańszych i najbardziej skutecznych metod na rozbicie butów, które są za ciasne.

Co musisz zrobić?

Zanim pójdziesz spać, obierz dwa ziemniaki, a następnie włóż po jednym do pary butów. Tak pozostaw je na całą noc. Kiedy warzywa puszczą soki, to wtedy wewnętrzna tkanina w obuwiu stanie się miękka i elastyczna. To sprawi, że rozbicie obuwia będzie prostsze, a w dodatku nie będzie trzeba oddawać ich do wymiany lub szewca.

Ziemniaki mają jeszcze jedną zaletę – neutralizują przykry zapach, dlatego poleca się je dla osób z nadpotliwością stóp. Następnego dnia rano wyjmij ziemniaki z obu butów. I gotowe! Wypróbuj, a efekt naprawdę cię zaskoczy!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę