Policja amerykańska poszukuje trzynastolatka, któremu udało się uciec z sądu dla nieletnich w hrabstwie Robeson w Karolinie Północnej. Nastolatek oskarżony jest o zabicie dwóch osób oraz o napad z bronią w ręku. Służby żadnych szczegółów dotyczących ucieczki nie ujawniły.

Stacja CNN podała, że chłopak znajdował się w areszcie śledczym w Cumberland, ale we wtorek został przetransportowany do sądu dla nieletnich. Gdy przesłuchanie się zakończyło, miał czekać w sądowym areszcie razem z dwoma innymi aresztantami. Oficjalnie podano do wiadomości, że Jericho W. dokonał dwóch morderstw. Oskarżenie mówi też o rozboju przy użyciu niezabezpieczonej broni.

Ucieczka z sądu miała miejsce około południa w środę, ale policja szczegółowych informacji nie podała. Opinia publiczna dowiedziała się jedynie, że nastolatek był boso, a nogi miał związane. Przypuszcza się, że mógł uciec wykorzystując niezamknięcie drzwi przez strażnika.

– Stanął przed sądem w związku z zarzutami o 2 morderstwa pierwszego stopnia oraz rozbój z użyciem niebezpiecznej broni. Nieletni był ostatnio widzialny w białej koszulce i beżowych spodniach – czytamy w oświadczeniu biura szeryfa hrabstwa Robeson.

Jericho W. pochodzi z miasta Lumberton w Karolinie Północnej. Aresztowany został z dwiema innymi osobami 17 października. Do zabójstwa, o które jest oskarżony doszło dwa dni wcześniej. Jericho i Derrick (sześć lat starszy od niego) zostali ujęci przez policję w domu na Belyn Road w Rowland. Oskarżono ich o zamordowanie braci Franka i Adama Thomasa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę