Adam Niedzielski
Fot.Facebook.com/MZGOVPL

Niewykluczone, że w najbliższych dniach rząd wprowadzi nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. Onet poinformował, że może do nich dojść jeszcze w tym tygodniu. Najbardziej radykalny scenariusz zakłada, że zamknięte mogą zostać galerie handlowe.

Po zakończeniu okresu świąteczno-noworocznego liczba zakażeń koronawirusem w naszym kraju powoli zaczyna rosnąć. W świetle coraz wyższej liczby przypadków rządzący nie wykluczają wprowadzenia dodatkowych restrykcji.

Onet poinformował, że prace w kwestii nowych restrykcji już trwają. Ujawniono, że restrykcje mają dotyczyć limitów klientów w galeriach handlowych i supermarketach. Najbardziej radykalny scenariusz zakłada z kolei, że galerie, z wyjątkiem aptek i sklepów spożywczych zostaną całkowicie zamknięte.

Niewykluczone, że nowe restrykcje zostaną również rozszerzone na restauracje, kina, hotele, bary, teatry i obiekty sportowe. Póki co jednak nic nie wiadomo. W tej chwili trwa jeszcze spór o powrót uczniów do nauki stacjonarnej i limity w kościołach.

Onet przekazał ponadto, że w rządzie na ten moment jest coraz więcej osób, które opowiadają się za wprowadzeniem obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Przeciwni są z kolei politycy Solidarnej Polski.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę