Fot. Pexels.com/Nataliya Vaitkevich

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio zapowiedział, że niebawem szczepienia przeciw COVID-19 dla urzędników i służb miasta będą obowiązkowe. Niechętni będą poddawani cotygodniowym testom.

W ramach wprowadzenia obowiązku szczepienia dla urzędników, ale także służb miejskich, takich jak policjanci czy strażacy, a także nauczycieli szczepionka zostanie podana ponad 300 tysiącom pracowników ,,budżetówki”.

Zarządzenie w tej sprawie ma wejść w życie 13 września. – Chodzi o nasz powrót do zdrowia. O zapewnienie ludziom bezpieczeństwa – mówił burmistrz miasta na konferencji prasowej, cytowany przez Radio ZET.

Decyzja podjęta przez władze Nowego Jorku jest jak dotąd najbardziej radykalną, jesli chodzi o środki podjęte przez samorządowe lub federalne władze w USA. Kampania szczepionkowa w Stanach Zjednoczonych doszła już do ,,ściany” i według władz jest to jedyny sposób na zachęcenie niezdecydowanych.

Jak dotąd spośród przedstawicieli dorosłej populacji w Nowym Jorku co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 otrzymało 59% osób.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę