REKLAMA

Zełeński żłożył Polakom życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego
fot. Facebook

W dniu Święta Wojska Polskiego i rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej (znanej także, jako „Cud nad Wisłą”), prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński złożył Polakom życzenia. „Jesteśmy razem jako sojusznicy i bracia” – powiedział Zełeński. Prezydent Ukrainy mówił także o „osiągnięciu największego w historii porozumienia” w sprawie ważnej dla obu naszych narodów.

REKLAMA

„Drodzy przyjaciele. Sojusznicy. Bracia. To zaszczyt dla każdego przywódcy państwa mówić w ten sposób, zwracać się do Polaków. I jestem dumny z tego, że taki apel najbardziej zasadnie brzmi ze strony państwa ukraińskiego (…) Jesteśmy razem jako przyjaciele, sojusznicy i bracia. Walczymy razem i z pewnością będziemy świętować wasze i nasze zwycięstwo w bitwie o wolność i naszą wspólną europejską przyszłość” – zwrócił się do Polaków prezydent Wołodymyr Zełeński w dniu rocznicy Bitwy Warszawskiej.

„Chwała Polsce, chwała Ukrainie”. Przemówienie Zełeńskiego z okazji Święta Wojska Polskiego

Dalej prezydent Ukrainy mówił o historycznym porozumieniu pomiędzy Polakami a Ukraińcami. Stwierdził, że tylko razem możemy chronić niepodległości naszych krajów. Na koniec pogratulował rocznicy Święta Wojska Polskiego i życzył rychłego zwycięstwa, jakby pokazując w ten sposób, że triumf Ukrainy w wojnie z Rosją dotyczy również Polaków.

REKLAMA

„Nasze narody przeszły długą drogę i wreszcie osiągnęły największe w historii porozumienie w głównej dla Ukraińców i Polaków sprawie. Jest to sprawa wolności. Tylko razem możemy skutecznie obronić niepodległości naszych państw dla przyszłych pokoleń. Serdecznie gratuluję z okazji Święta Wojska Polskiego! Z głębi serca życzę jednego – jak najszybszego zwycięstwa” – napisał prezydent Zełeński na Twitterze.

„Chwała Polsce! Chwała Ukrainie!” – zakończył.

REKLAMA