Odmierz 3 łyżki i zalej wodą. Cenny nawóz dla wężownicy, po którym odżyje

 sansewieria, wężownica
fot. screen Youtube / Sheffield Made Plants

Każdy miłośnik ogrodnictwa z pewnością rozpozna sansewierię. Ma długie, mięsiste liście składające się głównie z wody i jest też pożyteczna: oczyszcza powietrze, dodatkowo normalizując jego wilgotność. Aby jednak roślina doskonale się prezentowała i była zdrowa, warto wesprzeć ją nawozem domowej roboty. Co wchodzi w skład specyfiku i jak go zrobić

REKLAMA

Nawóz dla sansewierii zrobisz z płatków owsianych

Płatki owsiane to źródło wartościowych substancji, m.in. cynku, żelaza, potasu i magnezu. Mobilizują korzenie roślin do wzrostu, użyźniają glebę oraz stymulują całą sadzonkę do rozwoju. Gdy wężownica dostanie nawóz z płatków, zostanie lepiej wzmocniona i zawiąże nowe liście.

Jak zrobić odżywkę z płatków owsianych?

Trzy łyżki stołowe płatków owsianych zalej 1 litrem wody, zamieszaj i odstaw na 3 godziny. Później raz jeszcze zamieszaj i przecedź. Uzyskanym płynem podlewaj nie tylko sansewierię, ale również inne kwiaty – na przykład monstery. Aplikuj odżywkę raz na 3 tygodnie. Jeśli masz taką możliwość, to płatki owsiane zalej wodą opadową lub odstaną.

REKLAMA

Oprócz nawozu, wężownicy należy zapewnić dogodne warunki i dbać o nią. Lubi przepuszczalną, mało wilgotną glebę o lekko zasadowym pH. Preferuje stanowiska jasne, ze światłem rozproszonym, ale przetrwa też w półcieniu. Nie musisz jej ciągle podlewać. Sukulent liściowy źle znosi mokre warunki. Wystarczy nawodnić go raz na 21 dni zimą, a latem raz na 7 dni.

Czytaj też: Zrób to z fikusem benjamina, a przestanie gubić liście. Ekstra patent

REKLAMA