Odpowietrzanie kaloryfera. Wykorzystaj ten banalny sposób

Kaloryfer
fot. pxhere.com

Sprawne kaloryfery to niezwykle ważna kwestia w sezonie jesienno – zimowym. Najnowsze prognozy pogody nie są dla nas łaskawe i wskazują, że już na początku grudnia do naszego kraju mogą zawitać siarczyste mrozy. Warto zatem sprawdzić czy nasze kaloryfery dobrze działają i nie są zapowietrzone.

REKLAMA

Zapowietrzenie kaloryferów to bardzo częsta przypadłość

Warto pamiętać, że zapowietrzenie kaloryferów nie wskazuje na ich awarię. Zdarza się to bardzo często, a co więcej jest to problem, który można usunąć w banalny sposób. Do zapowietrzenia dochodzi, kiedy kaloryfery zostaną napełnione wodą w nieodpowiedni sposób. Jeśli podczas napełniania kaloryferów, zawór będzie zamknięty to dojdzie do zapowietrzenia instalacji.

Szybki sposób

Aby skutecznie odpowietrzyć kaloryfer wystarczy zaledwie specjalny klucz lub też śrubokręt. Pamiętajmy również o zabezpieczeniu podłogi, podstawiając pod kaloryfer miseczkę i rozkładając ścierki czy ręczniki, w które wsiąknie woda. Następnie termostat ustawiamy w pozycji zamkniętej i odkręcamy zawór za pomocą klucza lub śrubokrętu. Odczekujemy aż całe powietrze wyleci z kaloryfera i ponownie zakręcamy zawór. Na końcu odkręcamy termostat i gotowe. Nasz kaloryfer działa już prawidłowo.

REKLAMA

Udostępnij: