Wczoraj przed godziną 23 straż pożarna została zaalarmowana o pożarze, który wybuchł na 25. piętrze wieżowca Warsaw Hub w pobliżu ronda Daszyńskiego w Warszawie. Na wysokości 100 metrów płonęło kilka kondygnacji. Ulice i skrzyżowanie zostały zamknięte dla ruchu.

Choć ogień pojawił się na 25. piętrze, bardzo szybko przeniósł się na inne kondygnacje. Mariusz Hantulski ze stołecznej straży pożarnej poinformował w TVN24, że pożarem objęte były piętra: 23, 24, 25, 26. Na szczęście, nikt nie ucierpiał. W czasie pożaru w budynku nie było ani pracowników, ani ochrony. Ogień opanowano około 3 w nocy, ugaszony całkowicie został o 5.15. Dogaszanie trwało jeszcze dłużej.

W akcji brało udział 120 strażaków. Wezwano również jednostki spoza Warszawy, by zmienić tych ratowników, którzy udział w gaszeniu brali od początku. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zapalenie się drewnianych elementów, które wykorzystywano do budowy. Policja wystosowała apel, by nie zbliżać się do płonącego wieżowca – na ulicę spadały płonące elementy konstrukcji.

The Warsaw Hub miał być oddany do użytku w przyszłym roku. Na kompleks składają się dwie wieże – 130-metrowa i 86-metrowa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę