Ogród wypięknieje dzięki tej roślinie. Świetnie maskuje puste miejsca

żagwin ogrodowy
fot. Pixabay / screen Youtube / J. Parker’s

Masz w ogrodzie lub pobliżu domu puste miejsca, które należałoby zamaskować? Luki na murawie wyglądają odpychająco, a jeszcze gorzej prezentuje się pusty skalniak. Spraw, by twój ogród zaczął wyglądać kolorowo i schludnie. W wolnych przestrzeniach posadź roślinę, która dynamicznie się rozrasta i wytwarza niezliczoną ilość ślicznych kwiatów. W kilka tygodni przydomowa działka będzie wyglądała bajkowo.

REKLAMA

Atrakcja każdego ogrodu

Żagwin ogrodowy jest rośliną wieloletnią, która rozrasta się w ekspresowym tempie, kształtując potoki ślicznych, barwnych kwiatów. Zależnie od odmiany kwiaty mogą być niebieskie, białe, różowe, czerwone bądź fioletowe.

Sądząc żagwin na działce, nie musisz szukać dla niego specjalnego stanowiska. Wyrośnie wszędzie, nawet w cieniu, ale najpiękniej będzie kwitł w słonecznym i cichym miejscu. Nawadniaj go tylko od czasu do czasu. Gleba ma być częściowo wilgotna. Nigdy nie przelewaj rośliny, bo tego nie lubi. Lepiej prosperuje w suszy niż mokradłach.

Żagwin ogrodowy. W jakie formie może trafić do ogrodu?

W sklepach ogrodniczych kupisz sadzonki żagwinu i nasiona. Te pierwsze są ciut droższe od nasion i możesz je sadzić wiosną od razu na działce. Z kolei nasiona musisz najpierw wysiać do doniczki – zabierz się za to kwietniu. Sadzonki przenieś do gruntu na przełomie sierpnia i września.

REKLAMA

Jeśli chcesz, by żagwin szybko ukrył puste przestrzenie w ogrodzie, to zaopatrz się raczej w sadzonki tej rośliny i umieść w glebie już teraz. Zabawa z nasionami potrwa dłużej.

Czytaj też: Storczyk wygląda jak milion dolców. Domowy nawóz polecam każdemu

Podziel się: