Ogrodnik polecił mi tę odmianę papryki. Nawet 15 kg plonów z 1 krzaczka

papryka
fot. screen Youtube / Toward Garden

Lubisz paprykę? Nic dziwnego, jest pyszna, soczysta i zdrowa. Warzywo zawiera mnóstwo składników mineralnych i witamin, które wspomagają nasz organizm. A w dodatku jest królem stołu. Wzbogaca smak sałatek, zapiekanek, zup, leczo i dziesiątek innych potraw. Zobacz, którą odmianę papryki warto hodować na swojej działce.

REKLAMA

Jeśli chcesz, by w tym roku papryka obrodziła jak szalona, zastosuj się do porad fachowców. Ich zdaniem idealna w Polsce odmiana papryki do uprawy to California Wonder. Podobno z jednego krzaczka można uzbierać nawet 15 kg warzyw! Warto wiedzieć, że sam wybór dobrego gatunku to tylko połowa sukcesu. Aby cieszyć się bogatymi plonami, paprykę należy najpierw prawidłowo zasiać, a potem o nią cały czas dbać.

Papryka rośnie dość długo, więc wysiej nasiona we wczesnym terminie. Warto to zrobić w okresie od 15 lutego do 15-16 marca. Nasiona szybciej zaczną kiełkować, o ile zapewnisz im sprzyjającą temperaturę (około 23-25°C) i dostęp do światła słonecznego.

REKLAMA

California Wonder. Jedna z najznakomitszych odmian papryki

California Wonder to stosunkowo wczesna i słodka odmiana papryki. Warzywa mają pachnący i soczysty miąższ. Krzaczek charakteryzuje się liczebnością w zbiorach. Pojedyncza roślina jest w stanie wydać do 15 kg owoców. Przeważnie mają one blokowy kształt, pokaźne ścianki, a kolor ich skórki jest mocno czerwony. Atutem jest także prostota uprawy. Ogrodnicy radzą, aby odmianę California Wonder sadzić tylko w gruncie. Plony można zbierać między lipcem a wrześniem.

Czytaj też: Posadź pomidory tej odmiany. Łatwe w uprawie, odporne i smaczne

REKLAMA

Podziel się: