Wielu rodziców musi borykać się z problemem braku odpowiedzi na wiadomości tekstowe przez swoje dzieci. Ojciec pewnego nastolatka z Wielkiej Brytanii postanowił wyjść temu naprzeciw i stworzył aplikację, która temu zapobiegnie.

Mężczyzna o imieniu Nick stworzył od postaw aplikację o nazwie ,,ReplyASAP”, której wolne tłumaczenie oznacza ,,odpowiedz tak szybko, jak to możliwe”. Jej głównym zadaniem jest pomoc rodzicom w jak najszybszym skontaktowaniu się ze swoim dzieckiem. Brytyjczyk założył ją w momencie, kiedy sam spotkał się z takim kłopotem – mając problemy z dotarciem do swojego 13-letniego wówczas syna Bena.

Nick tłumaczył podjęcie takiego kroku frustracją i jednocześnie strachem, wynikającym z notorycznego pomijania wiadomości, które wysyłał do swojego dziecka. Aplikacja dostępna jest obecnie tylko w Google Play (w planach jest wersja na iOS), a jej opis brzmi następująco: ,,ReplyASAP umożliwia przesyłanie wiadomości między osobami, które są dla siebie ważne. Takie wiadomości nie powinny być ignorowane.”

Funkcjonowanie aplikacji jest bardzo proste. W momencie, kiedy dziecko zbyt długo zwleka z odpowiedzią na wiadomość do rodzica, automatycznie telefon blokuje wszystkie inne funkcje. Autor twierdzi, że z reguły dawało to efekty. Co, gdy dziecko mimo to nie odpisuje? Wówczas w telefonie włącza się głośny alarm i dzwoni do czasu, aż pociecha finalnie odpisze na wiadomość. Co najlepsze, alarm emitowany jest również wtedy, gdy dźwięki w komórce są wyciszone lub wyłączone.

Aplikacja jak dotąd spotkała się z wieloma pozytywnymi opiniami, ale otrzymała również sporą ilość negatywnych recenzji. Według niektórych użytkowników, można ona być wykorzystywana do innych celów, między innymi przez zazdrosne osoby, które będą chciały ,,trzymać na muszce” swoich partnerów, co w konsekwencji może doprowadzić do zaostrzenia przemocy domowej. Mimo to, ReplyASAP z Google Play pobrano już ponad 100 tysięcy razy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę