Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał wyrok w bulwersującej sprawie. Chodzi o Ryszarda K. i jego syna Mariusza, którzy od 2014 do 2019 katowali Krystynę K. (żona i matka oprawców). W 2019 roku doszło do tak dotkliwego pobicia przez syna, że kobieta zmarła na skutek złamania kręgosłupa szyjnego.

Serwis Moja Ostrołęka poinformował, że przed Sądem Okręgowym w Ostrołęce tydzień temu zapadł wyrok właśnie w sprawie katowania żony i matki na terenie gminy Łyse. W czasie 5-letniej gehenny kobieta aż trzy razy próbowała popełnić samobójstwo. Ostateczny dramat rozegrał się w kwietniu 2019 r. Wówczas to ofiara była duszona i kopana po głowie i w inne miejsca. Potem unieruchomiono ją i dociśnięto do podłoża. Wtedy został złamany kręgosłup szyjny i wystąpił krwotok wewnętrzny. Stwierdzono także obrzęk mózgu i liczne obrażenia głowy. Kobieta zmarła.

Polsatnews.pl poinformował, że mąż dostał rok więzienia i 3 tys. złotych kary. Razem z synem muszą zapłacić karę, która ma być odszkodowaniem dla trojga pozostałych dzieci zmarłej. Mariusz K. usłyszał wyrok 7 lat więzienia. Sąd argumentował go faktem, że to on jest odpowiedzialny za śmierć kobiety, m.in. poprzez złamanie kręgosłupa szyjnego. Pobyt w areszcie został wliczony do odbycia kary, co skutkuje tym, że Ryszard K. cieszy się już wolnością.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę