wieszak i gumka recepturka
fot. screen Youtube / Das weiße Reh

Masz swojej szafie mnóstwo ubrań, ale niestety wiele z nich zsuwa się z wieszaków? Sposobów na rozwiązanie tego problemu jest co najmniej kilka i wszystkie są tak samo efektywne. Poniższy trik zawsze się sprawdza.

Bluzki na ramiączkach i te z obszernymi dekoltami albo zrobione ze śliskich tkanin często zsuwają się z wieszaków. To naprawdę duży kłopot i wtedy wielu ludzi decyduje się na zakup wieszaków wyposażonych w specjalne ograniczniki (2 niewielkie rowki) bądź wykończonych tworzywem, które chroni odzież przed zsuwaniem się. Aczkolwiek to niepotrzebny wydatek pieniędzy. Spróbujcie na swoich starych wieszakach zamontować ograniczniki.

Ubrania zsuwają się z wieszaków? Wypróbujcie ten patent

Dwa samodzielnie zrobione ograniczniki przytrzymają bluzki i spowodują, że nie zlecą się one na dno szafy. Takie zabezpieczenie można stworzyć z kilku tworzyw. Na końcach wieszaków przywiążcie po dwie gumki recepturki, a jeśli nie macie jej pod ręką, spróbujcie przylepić kawałki uszczelki samoprzylepnej. Nieźle spiszą się też druciki kreatywne.

Innym sposobem jest lekka przeróbka wieszaków. Te drewniane, plastikowe czy wykonane z drutu można owinąć całkowicie sznurkiem z konopi lub juty. Ma on szorstką strukturę, która zapobiegnie ześlizgiwaniu się ubrań na dno szafy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę