Napranum to australijska miejscowość odcięta od świata. Doszło w niej do niewyobrażalnego aktu przemocy. Grupa nieletnich zgwałciła zaledwie pięcioletnie dziecko! Czyn tym bardziej przeraża, że sprawcami były również dzieci – najstarszy oprawca miał 13 lat, najmłodszy – 10.

Do całego zdarzenia doszło na plaży w miejscowości zamieszkanej przez Aborygenów australijskich w stanie Quennsland. Skrzywdzony chłopiec musiał być przetransportowany drogą lotniczą do oddalonego o 800 km szpitala.

„The Australian” podaje, że takie odcięte od świata społeczności nie pierwszy raz spotykają się z przemocą i gwałtami ze strony dzieci. – W miasteczku pojawiło się duże napięcie. Przynajmniej jedno z dzieci zostało zabrane poza naszą wspólnotę. To nie pierwszy raz, gdy dzieje się coś takiego – tak poinformowało dziennik anonimowe źródło.

W Napranum 15 lat temu 10-letnią dziewczynkę zgwałciło 9 osób, również dzieci. Najmłodszy oprawca miał wówczas 13 lat.

Prawo stanu Queensland stanowi, że nawet dziesięciolatki mogą odpowiadać przed sądem jako dorośli. Wcześniej jednak musi zostać stwierdzone, że dzieci były świadome swoich czynów.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!