Okrutny gwałt! Grupa nieletnich skrzywdziła… 5-latka!

Napranum to australijska miejscowość odcięta od świata. Doszło w niej do niewyobrażalnego aktu przemocy. Grupa nieletnich zgwałciła zaledwie pięcioletnie dziecko! Czyn tym bardziej przeraża, że sprawcami były również dzieci – najstarszy oprawca miał 13 lat, najmłodszy – 10.

Do całego zdarzenia doszło na plaży w miejscowości zamieszkanej przez Aborygenów australijskich w stanie Quennsland. Skrzywdzony chłopiec musiał być przetransportowany drogą lotniczą do oddalonego o 800 km szpitala.

Czytaj także:  W Nowej Zelandii od 100 dni nie ma zakażeń koronawirusem!

„The Australian” podaje, że takie odcięte od świata społeczności nie pierwszy raz spotykają się z przemocą i gwałtami ze strony dzieci. – W miasteczku pojawiło się duże napięcie. Przynajmniej jedno z dzieci zostało zabrane poza naszą wspólnotę. To nie pierwszy raz, gdy dzieje się coś takiego – tak poinformowało dziennik anonimowe źródło.

W Napranum 15 lat temu 10-letnią dziewczynkę zgwałciło 9 osób, również dzieci. Najmłodszy oprawca miał wówczas 13 lat.

Czytaj także:  Chińska wioska w kwarantannie! Jeden z mieszkańców zmarł na… dżumę!

Prawo stanu Queensland stanowi, że nawet dziesięciolatki mogą odpowiadać przed sądem jako dorośli. Wcześniej jednak musi zostać stwierdzone, że dzieci były świadome swoich czynów.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.