Coraz więcej osób hoduje w domu różne gady, więc nikogo nie dziwi już terrarium dla węża w mieszkaniu. Zawsze jednak jesteśmy zaniepokojeni jeśli takie zwierzę ucieknie na wolność. Obaw nie kryli mieszkańcy łódzkiego osiedla. W niedzielę zauważyli gada pełzającego sobie obok bloku przy ul. Traktorowej. Od razu zawiadomiono odpowiednie służby, które zabezpieczyły węża, ale właściciela dotąd nie znaleziono.

Do Animal Patrol zgłoszenie dotarło wczoraj popołudniu. Chodziło w nim o węża widzianego na osiedlu Teofilów w Łodzi. – Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli zwierzę – informuje Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi.

Konieczny był też szybki wywiad środowiskowy. Podczas rozmów z mieszkańcami pojawiła się informacja, że gad najwidoczniej mógł spaść z balkonu. – Pod wskazanym adresem nikogo nie zastano, dlatego ustalenie okoliczności w jakich do tego doszło na dzień dzisiejszy było utrudnione. Jak wydostał się na balkon, na ten moment nie wiemy – czytamy w komunikacie Animal Patrol. Z kolei internauci zidentyfikowali gada jako węża boa.

Teraz przebywa już w Snake Zoo. Do tego miejsca trafiają właśnie różne egzotyczne zwierzęta, które schwytała miejsca służba.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę