– Mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której w gruncie rzeczy, można powiedzieć, że jeżeli chodzi te najsilniejsze media, to one wszystkie mówiły tym samym głosem. A to z demokracją nie ma po prostu nic wspólnego. Ogromna część społeczeństwa nie miała swojej reprezentacji medialnej. I to była sytuacja chora, głęboko chora. Naprawdę Bóg nam pomógł, że w tej sytuacji zdołaliśmy wygrać wybory i przejąć władzę – powiedział ostatnio na konwencji we Włocławku Jarosław Kaczyński.

Znanemu księdzu Wojciechowi Lemańskiemu nie spodobały się słowa prezesa PiS o boskiej pomocy, dzięki której jego partia miała wygrać wybory.  Kapłan ocenił je bardzo krytycznie i uznał za bluźnierstwo.

„No to teraz »Jarosław Polskę zbaw« pozwolił sobie na nazbyt wiele”, cytuje słowa duchownego we wtorek portal se.pl.

„Gdyby powiedział, że polski Kościół stanął po stronie PiS, to bym powiedział – z pewnością nie cały. Ale skoro mówi, że Bóg pomaga formacji, która zamyka polskie granice przed dziećmi z Aleppo i uchodźcami z dworca w Brześciu. Że Bóg stanął po stronie formacji zatruwającej środowisko sprowadzanymi ze świata śmieciami i karczującej puszcze i lasy polskie. Że Bóg jest po stronie dojących bezwstydnie państwową kasę i to wtedy, gdy brakuje na leki, gdy rośnie rzesza najuboższych i gdy nie ma na podwyżki dla nauczycieli, lekarzy i pielęgniarek. To mówię – prezes bluźni. On łże – nie wierzcie mu”, stwierdza ksiądz Lemański na Facebooku.

„Bóg jest po stronie tych, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości. Po stronie tych, którzy płaczą, którzy domu nie mają, którzy głodują i są opluwani, i obrzucani kostką brukową, i wyzywani”, wyjaśnia kapłan i kończąc swój wpis apeluje: „Może niektórzy duchowni zapisali się do PiS, ale Boga w to nie mieszajcie. Przyszedł moment by głośno powiedzieć – »Non possumus«”.

https://www.facebook.com/WolneRadioEuropa/posts/990060348001168

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat