„On łże – nie wierzcie mu”. Znany ksiądz ostrzega przed Kaczyńskim!

– Mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której w gruncie rzeczy, można powiedzieć, że jeżeli chodzi te najsilniejsze media, to one wszystkie mówiły tym samym głosem. A to z demokracją nie ma po prostu nic wspólnego. Ogromna część społeczeństwa nie miała swojej reprezentacji medialnej. I to była sytuacja chora, głęboko chora. Naprawdę Bóg nam pomógł, że w tej sytuacji zdołaliśmy wygrać wybory i przejąć władzę – powiedział ostatnio na konwencji we Włocławku Jarosław Kaczyński.

Znanemu księdzu Wojciechowi Lemańskiemu nie spodobały się słowa prezesa PiS o boskiej pomocy, dzięki której jego partia miała wygrać wybory.  Kapłan ocenił je bardzo krytycznie i uznał za bluźnierstwo.

„No to teraz »Jarosław Polskę zbaw« pozwolił sobie na nazbyt wiele”, cytuje słowa duchownego we wtorek portal se.pl.

Czytaj także:  Kidawa-Błońska wzywa do bojkotu wyborów: Zostańcie w domu! Zadbajcie o siebie i najbliższych

„Gdyby powiedział, że polski Kościół stanął po stronie PiS, to bym powiedział – z pewnością nie cały. Ale skoro mówi, że Bóg pomaga formacji, która zamyka polskie granice przed dziećmi z Aleppo i uchodźcami z dworca w Brześciu. Że Bóg stanął po stronie formacji zatruwającej środowisko sprowadzanymi ze świata śmieciami i karczującej puszcze i lasy polskie. Że Bóg jest po stronie dojących bezwstydnie państwową kasę i to wtedy, gdy brakuje na leki, gdy rośnie rzesza najuboższych i gdy nie ma na podwyżki dla nauczycieli, lekarzy i pielęgniarek. To mówię – prezes bluźni. On łże – nie wierzcie mu”, stwierdza ksiądz Lemański na Facebooku.

„Bóg jest po stronie tych, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości. Po stronie tych, którzy płaczą, którzy domu nie mają, którzy głodują i są opluwani, i obrzucani kostką brukową, i wyzywani”, wyjaśnia kapłan i kończąc swój wpis apeluje: „Może niektórzy duchowni zapisali się do PiS, ale Boga w to nie mieszajcie. Przyszedł moment by głośno powiedzieć – »Non possumus«”.

Czytaj także:  Kolejne restrykcje w walce z koronawirusem. Dotyczyć mogą sklepów i zakładów pracy

Jarosław Kaczyński twierdzi, że Bóg pomógł im wygrać wybory.Ks. Wojciech Michał Lemański:No to teraz "Jarosław Polskę…

Opublikowany przez Wolne Radio Europa Czwartek, 19 września 2019

Komentarze