Opakowanie folii spożywczej ma aż 2 przydatne funkcje. Mało kto o nich wie

opakowanie folii do żywności.
fot. screen Youtube / MrPolitan

Folia spożywcza zazwyczaj służy nam do przechowywania produktów spożywczych. Sprawdza się doskonale do pakowania m.in. kanapek. Przeważnie, gdy wyjmiemy ją z tekturowego pudełeczka – wyrzucamy je do śmieci. Okazuje się, że to właśnie opakowanie folii ma aż 2 sekretne funkcje! Nieczęsto zdarza się, że oderwiemy elegancki, równy kawałek, a one znacznie nam to ułatwią.

REKLAMA

Folia spożywcza czy aluminiowa z reguły znajduje się w podłużnym pudełku. Nie prześwitującej warstwy ochronnej można użyć jako podajnika. Poza tym non stop zabezpiecza folię przed uszkodzeniami. Tak więc opakowanie zostało stworzone specjalnie po to, aby łatwiej nam było wyciągnąć i urwać proste kawałki. Wiele stracimy, jeśli go nie użyjemy go zgodnie z przeznaczeniem.

Jak oderwać folię, aby uzyskać równy kawałek?

Po otwarciu opakowania z folią spożywczą (lub aluminiową), zauważymy pod „wieczkiem” ostro zakończony brzeg. Znajduje się tam po to, abyśmy nie zahaczyli o nią folii w trakcie urywania. Krótko mówiąc, działa jak nożyk. Ten patent wydaje się absurdalny – jak w takim razie rozwinąć folię, nie wyjmując jej z opakowania? I na to też jest ekstra rozwiązanie! Wyciąganie folii z pudełeczka, rozwijanie jej i umieszczanie ponownie w środku jedynie po to, aby ją równo oderwać, rzeczywiście byłoby nieracjonalne i zajmowałoby dużo więcej czasu.

Jak urwać ładny kawałek folii?

Jeśli zwrócimy uwagę na boki pudełka, dostrzeżemy na nich niewielkie trójkąciki z perforacją – mają ukrytą funkcję. Po wciśnięciu ich do środka przybiorą postać uchwytów, które podtrzymują folię w opakowaniu. To właśnie one sprawią, że folia pozostanie na miejscu, podczas gdy my będziemy ją rozwijać. Ten patent można zastosować w przypadku folii spożywczej i aluminiowej.

REKLAMA

Podziel się: